U20 reprezentacija / 3. lipnja 2023.

Hrvatska pobijedila Srbiju u Beogradu

U drugom nastupu – druga pobjeda. To je učinak hrvatske mlade reprezentacije, igrača do 20 godine na jakom međudržavnom turniru „Trofej Beograda”.

Samo 14 sati nakon što su odigrali sraz s Australcima (i pobijedili 8:5), a na dan dolaska u Beograd, mladići trenera Igora Hinića odigrali su vrlo dobru utakmicu protiv organizatora turnira, domaće vrste Srbije i svladali ju 13:8. Domaća momčad je dobila prvu četvrtinu (2:1), pa onda i povela na početku druge (3:1), a zatim su mladi Hrvati odlučili – dosta! Slijedilo je 6 uzastopnih pogodaka naših igrača koji su vodstvo Srba 3:1 pretvorili u uvjerljivu prednost naše, hrvatske reprezentacije, 7:3 početkom treće dionice. Četiri gola prednosti održavali su naši mladići tijekom ove dionice (8:4, 9:5, 10:6). Do kraja ove četvrtine srpska je momčad uspjela smanjiti na dva gola zaostatka (10:8 za Hrvatsku), ali ne i više od toga.

Dapače, baš je u zadnjoj četvrtini uslijedio konačan udarac. U zadnjih 8 minuta mlade su Barakude postigle tri nova gola, niti jedan nisu primili, te su s najvećom razlikom tijekom cijele utakmice (+5 odnosno 13:8) završile susret.

Strijelci za Hrvatsku bili su Noa Burburan i Roberto Radić po 3 gola, Toni Mozara 2, te po 1 pogodak Ivuša Burđelez, Niko Čubranić, Vlaho Pavlić, Robert Stojanac i Viktor Tončinić.

U nedjelju, 4. lipnja Hrvatska će odigrati dvije utakmice; protiv Crne Gore (09.30) i SAD (18.45).