U15 reprezentacija / 24. lipnja 2023.

Hrvatska osvojila turnir u Duisburgu

Na najbolji je mogući način naša reprezentacija do 15 godina okončala nastupe na jakom međudržavnom turnir „Šest nacija” u njemačkom gradu Duisburgu. Naime, ne samo što je Hrvatska svladala domaćina u 5. kolu, već je u konačnici osvojila i prvo mjesto na turniru. Naime, u zadnjoj utakmici na turniru, Mađarska i Crna Gora su odigrali neodlučeno 10:10, te su naši mladići s 12 bodova osvojili prvo mjesto.

Inače, ovo je već drugi turnir koji je ove godine osvojio ovaj naš uzrast. Hrvatska je podsjetimo osvojila prvo mjesto i na Uskršnjem turniru u Varaždinu početkom travnja, u konkurenciji Italije, Srbije i Crne Gore.

U subotu prijepodne, Hrvatska je slavila protiv Njemačke u 5. kolu. Završilo je vrlo uvjerljivo i visoko, čak 16:8 iako je početak bio malo drukčiji.
Naime, Njemačka je iznenadila naše mladiće u prvoj četvrtini koju su dobili u svoju korist 4:1. Do poluvremena je još Njemačka vodila, bilo je 6:4 za domaćina, a onda…
Onda je krenula hrvatska oluja u vodi. ‘Pomeli’ su u bazenu naši mladići Nijemce u trećoj i četvrtoj četvrtini. Već je u trećoj dionici ostvaren veliki preokret budući da je samo ta dionica završila sa 7:2 u našu korist ili od 6:4 za Njemačku do 11:8 za Hrvatsku. U zadnjoj četvrtini Nijemci više nisu postigli ni pogotka, a mladi Hrvati su smjestili pet lopti u domaćinovu mrežu za konačnih 16:8.

Najviše ili po 3 pogotka za Hrvatsku su postigli Nardo Dragaš i  Toni Galušić.

Osim pobjedničkog pehara za Hrvatsku, naš Nardo Dragaš je ponio i dva osobna trofeja. Naime, Nardo Dragaš je najbolji strijelac turnira, a ujedno je proglašen i najboljim igračem turnira.

Čestitamo Nardu Dragašu, ali i cijeloj hrvatskoj reprezentaciji, svim igračima i stožeru na čelu s trenerom Brunom Sabionijem.

Podsjetnik, ova hrvatska reprezentacija se priprema za Europsko prvenstvo u Podgorici, od 8. do 16. srpnja 2023.