U15 reprezentacija / 28. ožujka 2024.

Hrvatska do 15 poražena od Mađara

U prvoj utakmici naše reprezentacije do 15 godina, u Napulju na Uskršnjem turniru, Mađarska je svladala naše mladiće i to praktički u posljednje četiri minute.

Prvih četvrtinu i pol, pa i nešto malo više, na legendarnom bazenu Scandone igrao se ravnopravan vaterpolo u kojem je jednom i Hrvatska bila, u vodstvu (3:2). U zadnjih minutu i pol te dionice mladi Mađari su postigli tri gola, te prešli u vodstvo (5:3).

U trećoj je četvrtini suparnik, sredinom te dionice, poveo i s tri gola razlike (7:4), no Hrvatska je smanjila uoči zadnje četvrtine do minimalnog nam zaostatka za Mađarima, (7:6).
U prvoj minuti četvrte četvrtine naša je reprezentacije golom Vita Di Lidda izjednačila (7:7), ali završnica ili posljednje četiri minute su pripale suparniku.

Sljedeću utakmicu na turniru u Napulju, Hrvatska igra večeras od 18.00 sati, a suparnik će biti istočni susjedi, odnosno Srbija. U srijedu je, Hrvatska je tada bila slobodna, Mađarska svladala Srbiju 15:14 boljim izvođenjem peteraca nakon što je po okončanju zadnje četvrtine bilo 10:10.