U15 reprezentacija / 26. lipnja 2023.

Hrvatska bolja od Srbije, u osmini finala protiv Čehinja

Najavljeno – ispunjeno. Trener naše reprezentacije Višeslav Sarić je najavio uoči sraza sa Srpkinjama – „Sad trebamo početi pobjeđivati”. Nisu to bile isprazne riječi ili slova bez podloge. Dokazale su to naše djevojke u ponedjeljak predvečer u 3. kolu A skupine.

Hrvatska je uvjerljivo i zasluženo, iskazujući u svim segmentima vaterpola bolju igru, svladale suparnice iz Srbije ostavivši ih na čak 13 golova zaostatka. Ovime su naše djevojke zauzele treće mjesto u skupini, te za suparnice ‘odabrale’ drugoplasiranu reprezentaciju iz skupine C, Češku. No, vratimo se još malo pobjedi nad Srbijom.

Nakon prve minute igre, na semaforu je svijetlilo 1:0, ali za suparnice. Jedini za njih svijetli trenutak jer je već do prvog odmora Hrvatska preokrenula, povela 2:1 (Rogulj, te Srhoj iz peterca). U drugoj četvrtini stvari dolaze na mjesto. Tri uzastopna gola za 5:1 (dvaput Jazvin i jedno Srhoj), ali tu nije bio kraj. Ovu su dionicu naše djevojke dobile vrlo uvjerljivo 5:1, te je u poluvremenu bilo već 7:2 za Hrvatice.

U drugoj smo polovici igre malo ‘sakrili loptu’ Srpkinjama. Dobro, možda lopta i nije bila ‘skrivena’, ali naš gol jest bio definitivno zaključan. U druge dvije četvrtine Srbija je postigla tek jedan pogodak i to 16 sekundi prije kraja. Jedva je lopta otplutala preko zamišljene gol-crte. Istodobno, u zadnjih 16 minuta igre, Hrvatska je postigla 9 pogodaka, pa je od tuda jasnije i konačnih 16:3 za Hrvatsku! Od toga je samo Nina Jazvin postigla čak 7!

U osmini finala, u utorak ponovo od 19.00 sati, naše će se djevojke sučeliti Čehinjama koje su bile druge u skupini C iza Rumunjske, a ispred Irske i Ukrajine.