Svjetsko prvenstvo, U18 reprezentacija / 18. rujna 2024.

Hrvatska u osmini finala protiv Nizozemske

U trećoj utakmici – treća pobjeda. To je trenutačni učinak naše ženske reprezentacije na Svjetskom prvenstvu do 18 godina, u kineskom gradu Chengdu.

Naime, Hrvatska je u 3. kolu, ujedno posljednjem u nadmetanju unutar skupina, pobijedila Kanadu i tako osvojila prvo mjesto u skupini. U susretu jedine dvije dotad neporažene reprezentacije u skupini C, Hrvatska je od prve minute nametnula svoj ritam. U 4. minuti utakmice već je bilo 4:0 za naš sastav. Nije nas omelo čak ni rano isključenje vratarke Lane Korać koja je u 8. minuti dobila treću osobnu, nakon skrivljenog peterca.
Lanu je i više no dostojno zamijenila između vratnica Sara Frketić.

Najbolja strijelkinja utakmice ovog je puta bila naša kapetanica, Jelena Butić koja je postigla čak 7 golova. No, za najbolju igračicu službeno je proglašena Neli Janković.

Sljedeću utakmicu, odnosno susret ‘lažne’ osmine finala, Hrvatska će odigrati sutra (četvrtak, 19. rujna) s početkom u 5.30 sati po našem vremenu, a suparnice su Nizozemke.

Ta je reprezentacija u A skupini izgubila sve tri utakmice, od Grčke, Španjolska i Italije. Ove sezone, u različitim nadmetanjima je Hrvatska inače pobijedila Nizozemsku četiri puta. Posljednji put je to bilo krajem kolovoza, u četvrtfinalu Europskog prvenstva do 19 godina u Zagrebu (9:7).

Iz te utakmice odnosno uzrasta, čak 9 naših djevojaka i sada igra za reprezentaciju do 18 godina, dok Nizozemke imaju 3 igračice u Kini koje su igrale i u Zagrebu.