Europsko prvenstvo, U15 reprezentacija / 27. lipnja 2023.

Hrvatice protutnjale u četvrtfinale

Djevojke su uspjele! Hrvatska je među 8 najboljih sastava Starog kontinenta, u četvrtfinalu Europskog prvenstva u Zagrebu, za uzrast do 15 godina.

U osmini finala, učenice trenera Višeslava Sarića nisu pružile ni minimum šansi Čehinjama. U biti, suparnički se sastav pokazao dosta sličan srpskom. Jednostavno, razina ispod ili niže od Hrvatske.
Od doslovno prvog napada, golom u 19. sekundi za 1:0, Hrvatska je nadzirala igru, rezultat, suparnice, cijeli bazen. Nakon tri minute je bilo 3:0, do kraja prve četvrtine 5:1, a do minutu i pol prije kraja druge četvrtine 9:1 za našu reprezentaciju. Gotova priča!

Kuglica odnosno u ovom slučaju lopta se zaustavila na brojci 13. Toliko je golova razlike bilo na koncu sraza Hrvatske i Češke, 21:8. Lara Srhoj je posebna priča. Čak 12 lopti je ubacila iza leđa češke vratarke. Ukoliko smo mislili da je 8 koliko je postigla Italiji puno, što li tek reći za ovo. U svakom slučaju, čestitke za našu reprezentaciju, na još jednoj lijepoj igri i visokoj pobjedi.

A sada… Sad naše djevojke čeka vrlo težak zadatak. U četvrtfinalu, s početkom u 20.30 sati u srijedu, čeka Grčka. Vrlo snažna, jedna od najboljih reprezentacija u praktički svim uzrastima, pa tako i do 15 godina. Grkinje su izravno ušle među osam najboljih osvajanjem drugog mjesta u skupini B, iza Španjolske, a ispred Nizozemske i Izraela.