Europsko prvenstvo / 28. lipnja 2023.

Grkinje su jednostavno prejake

U 13. minuti utakmice pogled na semafor bio je pomalo, pa i više od pomalo… nestvaran! Grčka – Hrvatska 5:5! Tako je to tada bilo. Velesila Grčka protiv još učenica za svjetski vrh Hrvatske, nije se uspijevala rezultatski ‘odlijepiti’ u četvrtfinalu Europskog prvenstva do 15 godina. Bilo je to razdoblje vjerojatno i najbolje igre naše reprezentacije u dosadašnjem dijelu Prvenstva, jer ne treba zaboraviti tko je bio s ‘druge strane bazena’. Igra ‘gol na gol’, a u prvoj četvrtini su čak naše djevojke bile te koje su vodile (0:1, 1:2, 2:3).

Onda su Grkinje odlučile pobijediti, i to pobijediti visoko i uvjerljivo, zaključati svoja vrata.

Doista, od te 13. minute ne bilježimo više golova našeg sastava. Dva vrlo bitna detalja zbivaju se u zadnje dvije minute druge četvrtine kada ostajemo zbog tri osobne pogreške, bez kapetanice Tonke Rogulj i Lući Mojaš. Danak čvrste obrane, bitan manjak rotacije na klupi, a suparnice su dakako osobitu pozornost posvećivale Lari Srhoj jer znaju odakle im prijeti najveća opasnost.

Do kraja susreta Grkinje su samo rešetale našu mrežu do konačnih 14 golova plusa uz čak i luksuz dva nerealizirana peterca.

Naše će djevojke odlaze sada u borbu za poredak od 5. do 8. mjesta, a tu će nam prve suparnice biti reprezentativke Njemačke. Utakmica je na rasporedu od 16.00 sati, u četvrtak dakako.

Rezultati ostala tri četvrtfinalna susreta: Mađarska – Njemačka 23:5, Španjolska – Srbija 18:5 i Italija – Nizozemska 10:9.