Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 28. kolovoza 2021.

EP žene (do 17) – U nedjelju za 7. mjesto u Europi

U utakmici borbe za poredak od 5. do 8. mjesta na Europskom prvenstvu za djevojke do 17 godina, sastav Španjolske, ekipa koja će se do nedjelje još dičiti epitetom prvakinja Europe, svladala je naše djevojke samo 2 gola razlike!
To nadalje znači da će Hrvatska u nedjelju u borbu za 7. mjesto u Europi protiv vrlo jakog sastava Izraela, od kojeg je utakmicu ranije bolja bila Nizozemska 13:6. Španjolke su uoči ovog prvenstva slovile podsjetimo kao favoritkinje i za sam vrh, za medalju. One u konačnici i potvrđeno imaju kvalitetu tog dometa, a večer ranije su izgubile od Talijanki četvrtfinale samo 16 sekundi prije kraja.
Nije traženje opravdanja, ali jest nužno za spomenuti kako bi slabije upućeni dobili malo potpuniju sliku s kojim su to i kakvim suparnicama se sučelile izabranice trenerice Šimunić.

U tom kontekstu onda i poraz od samo 2 gola razlike osim što jest s jedne strane shvatljiv i predvidljiv, ujedno je i najniži u sudaru s jednom od najjačih reprezentacija Europe! S porazima se nećemo logično hvaliti, ali zato igru naših djevojaka na cijelom prvenstvu, pa tako i u ovoj utakmici možemo, pa i moramo.

Do sredine druge četvrtine gledali smo rezultatski potpuno izjednačen vaterpolo (3:3), s ponovo briljirajućom na vratima Laticom Medvešek koja je obranila u cijeloj utakmici čak 17 šuteva (!), od toga i jedan peterac. Španjolke su presudnu razliku napravile do početka treće četvrtine (6:3 za Furiju). Tu su razliku španjolske igračice uspjele sačuvati (2-3 gola prednosti) sve do kraja.