Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 21. kolovoza 2021.

EP žene (do 17) – Sažetak 1. kola

Prvi dan nadmetanja u Šibeniku na Europskom prvenstvu za djevojke do 17 godina bilo bi najkraće opisati kao ‘dan visokih pobjeda’. Sve su utakmice bile lišene i trunke rezultatske neizvjesnosti, te su sve bile u biti revije pogodaka. Od kojih je najviše golova ukupno (39) bilo u dvobojima Grčke i Ukrajine (33:6) odnosno Hrvatske i Malte (35:4). Upravo je pobjeda naših djevojaka bila izražena i s najvišom razlikom (+31). Nakon prvog kola, naša Iva Rožić i Francuskinja Ema Vernoux predvode ljestvicu strijelkinja s 9 pogodaka.

U središtu naše pozornosti ipak je bio drugi susret u C skupini, sraz mladih Njemica i Rumunjski, a koji je slijedio odmah nakon našeg susreta s Maltežankama. Očekivali smo izjednačenu utakmicu, posebno što njemačkih vaterpolistica u mlađim uzrastima neko vrijeme ‘nije bilo na velikoj sceni’. Tu smo se prevarili. Vjerojatno još i više u rumunjskom stožeru. Čak 8:1 u prvoj četvrtini, 13:3 u poluvremenu za Njemačku daje za naslutiti da njemački sastav ima ambicije dohvatiti drugo mjesto u skupini C.