Europsko prvenstvo, U19 reprezentacija / 3. srpnja 2022.

EP (do 19) NETANYA 2022. – Talijanke prejake za Hrvatsku

U Izraelu je utakmicama 1. kola dakako, počelo Europsko prvenstvo za djevojke do 19 godina. Već u jutarnjim odnosno prijepodnevnim satima nedjelje, odigrane su obje utakmice u našoj B skupini. Francuska je svladala Slovačku 23:5, dok je Italija bila bolja od naše izabrane vrste, pobijedivši s 10 golova razlike (18:8).

Prvu su četvrtinu naše reprezentativke igrale jako dobro, držale i rezultatsku neizvjesnost, te je uostalom nakon početnih osam minuta i rezultat puno govorio – 5:5. Štoviše, naše su djevojke sjajno odigrale zadnje tri minute prve četvrtine i dostigle početnu prednost Italije od 4:1.

U nastavku je ipak do izražaja došla kako kvaliteta, tako i nešto malo veće iskustvo nad našom vrlo mladom reprezentacijom, puno mlađom od godišta čije je ovo prvenstvo. Golove za Hrvatsku su postigle Dora Kangler 3, te po 2 Nina Maria Medić odnosno Iva Rožić, dok je 1 dala Magdalena Butić.

Sljedeću utakmicu na Europskom prvenstvu, Hrvatska igra u utorak, 5. srpnja protiv Slovačke u 11.00 sati po našem ili srednjoeuropskom vremenu. Budući da su Italija i Francuska za klasu jači sastavi, utakmica protiv Slovakinja našim je djevojkama prilika za prolazak skupine. Trećeplasirana reprezentacija iz B skupine bi se kasnije “križala” s drugoplasiranim sastavom iz skupine D u kojoj su Nizozemska, Velika Britanija, Portugal i Ukrajina.