Europsko prvenstvo, U15 reprezentacija / 5. srpnja 2021.

EP do 15 (m) – Uvjerljivo protiv Poljaka

U drugom nastupu na Europskom prvenstvu do 15 godina, naši su kadeti u portugalskom Louleu ostvarili prvu pobjedu. Vrlo uvjerljivu i u skladu s riječima našeg trenera Davida Burburana koji je i sam najavio da Poljska “…nije u našem kvalitativnom razredu…”. To se doista i dokazalo.

Prva je još četvrtina za Poljsku protekla odlično jer nakon prvih osam minuta, Hrvatska je vodila samo 4:3, a onda… Onda su u sljedeće tri četvrtine naši mladići primili samo jedan pogodak (!), a postigli 16.

Štoviše, zadnjih 19 minuta nam suparnici nisu postigli niti jedan pogodak odnosno praktički pune dvije i pol četvrtine. Ispala je tako ova utakmica kao dobar pucački trening za naše mladiće. Najbolji strijelci u našim redovima su bili Viktor Tončinić i Gabrijel Burburan s po 4 gola, odnosno Nikola Prezzi jedan manje.

Hrvatska sutra, u utorak, 6. srpnja završava nadmetanje u D skupini utakmicom 3. kola protiv Gruzije s početkom u 13.00 sati po našem vremenu.