Europsko prvenstvo / 11. siječnja 2024.

EP 2024. Odlična utakmica protiv Francuske

U utakmici borbe za poredak od 5. do 8. mjesta, naše su djevojke ubilježile poraz, ali neovisno tomu slobodni smo zabilježiti odnosno ocijeniti ovu utakmicu Hrvatica kao odličnom! Možda netko može prigovoriti da se samo pobjede mogu okarakterizirati odličnom ocjenom. Međutim, prije samo koju godinu Francuska je bila značajno bolja odnosno kvalitetom puno viša od nas. Uostalom, u Splitu na EP 2012. bilo je 13:4 za Francuskinje. A danas… sada su se Francuskinje morale svojski potruditi da bi svladale mladu hrvatsku reprezentaciju.

Prve dvije četvrtine su u biti u cijelosti poravnate. Prvih 8 minuta 3:3, nakon što je Francuska povela 3:1. U drugoj dionici je tek pred kraj Francuska uspjela povesti minimalnih 6:5. Početkom treće četvrtine Francuskinje su se prvi put odvojile na tri gola razlike (8:5), pa i četiri pogotka ‘viška’ (10:6), međutim tu su djevojke pokazale koliko snagu karaktera, toliko i iscrpile maksimum snage iz sebe za novi snažni pritisak. Malo manje od 6 minuta do kraja bilo je samo 10:9 za Francusku! To je ogroman iskorak Hrvatske, vrlo velik napredak.

Bravo za naše djevojke i cijeli stručni stožer na čelu s izbornikom Sabionijem. Sada im preostaje presudna utakmica za povijest hrvatskog ženskog vaterpola, sraz za 7. mjesto protiv po svemu sudeći Velike Britanije. Utakmica je na rasporedu u subotu, 13. siječnja od 16.00 sati.