Europsko prvenstvo, U17 reprezentacija / 9. kolovoza 2023.

Drugi poraz

U drugom nastupu na Europskom prvenstvu do 17 godina u Manisi, nažalost i drugi poraz. Hrvatska je u 2. kolu A skupine izgubila od Crne Gore (13:15), a ponovo imamo za čime žaliti. Prvenstveno od vrlo lošeg otvaranja, pa sve do pogrešaka u završnici, u trenucima koji su odlučivali o pobjedniku.

Početak utakmice je bio, kako smo naveli, vrlo loš. Dovoljno je reći da je suparnik prvu četvrtinu dobio 5:1, a početkom druge vodio i 6:1! Stječe se dojam da je tek tada naša momčad proigrala. Do kraja druge četvrtine smanjen je zaostatak na 8:5 u korist suparnika, a na koncu treće dionice stigli smo i na „zaveslaj” do prednosti Crne Gore, odnosno 12:11 za suparnički sastav.

Golom Ante Jerkovića u prvoj minuti posljednje dionice Hrvatska je uspjela poravnati na 12:12, da bi sredinom ove četvrtine, u manje od minute Crna Gora postigla dva uzastopna gola i ponovo se odvojila na osjetniju razliku. Pet minuta do kraja, još smo uvijek bili itekako „u igri” jer je Burburan realizirao peterac za smanjenje crnogorskog vodstva na 14:13.

U naredne gotovo pa četiri minute, naši su se mladići uspjeli dvaput obraniti s igračem manje, ali gol Crnogoraca kao da je bio začaran. Minutu i pol prije kraja pogodak odluke. S desne strane, crnogorski je ljevak Stupar s igračem više pogodio za prednost 15:13 u korist Crne Gore. Na semaforu je bila još samo minuta i pol do kraja.

Može biti dostatno za u idealnim uvjetima postići dva pogotka, jasno ne primiti više niti jedan, ali mreže su na obje strane ostale netaknute. Imali su naši reprezentativci i zarađena dva izbačaja ili napade s igračem više, ali nisu dali ploda.

Nakon utakmice, Nikola Prezzi je izjavio:

Očito teška, fizički zahtjevna utakmica. Mi smo počeli vrlo loše, to je očito, a upravo je to Crnoj Gori pružilo veliku prednost. Nismo pronašli način to dostići. Suparnici su u prvoj četvrtini bili više „u utakmici” od nas, to im je dalo prednost u cijeloj utakmici. Moramo dobro proučiti ovu utakmicu, gdje smo griješili i pripremiti se za Mađarsku u 3. kolu.

Sljedeću utakmicu naša reprezentacija igra u četvrtak, 10. kolovoza u 11.00 sati protiv Mađarske.