U20 reprezentacija / 1. kolovoza 2021.

ACI kup – Hrvatska osvojila drugo mjesto

U Puli je utakmicama za treće mjesto odnosno finalom, okončan ACI kup, međudržavni turnir za reprezentacije do 20 godina.

U finalu je Crna Gora bila bolja od Hrvatske 11:9, te tako osvojila naslov pobjednika. Finalna utakmica je bila poprilično neizvjesna i izjednačena, te su se momčadi izmjenjivale u vodstvima. Od 1:0 za Hrvatsku, pa preko 1:2, do našeg vodstva 4:2 i 5:3 sredinom druge četvrtine, na što je Crna Gora odgovorila s tri pogotka u nizu za svoje vodstvo 6:5 nakon druge dionice.

U trećoj je četvrtini Crna Gora vodila, naši mladići dostizali (7:7 i 8:8), da bi se suparnik do kraja te četvrtine ponovo odvojio na dva gola prednosti (10:8 za Crnu Goru). Tu je prednost gostujući sastav uspio i zadržati do kraja, te na kraju osvojiti turnir ACI kup.

Najbolji strijelac za Hrvatsku u finalu je bio jugaš Ivan Vukojević s 3 gola, koliko je za Crnu Goru postigao Danilo Radović.

U utakmici za treće mjesto Srbija je pobijedila Njemačku 9:3 i zauzela treće mjesto