Regionalna liga / 26. listopada 2023.

Značajna pobjeda Zadrana

Susret Zadrana i Korčulana u Višnjiku nije razočarao. Štoviše, kako smo i najavljivali, utakmica je obilovala izjednačenošću i neizvjesnosti do posljednjih sekundi. Sukladno igrama oba sastava, Zadra 1952 i KPK u dosadašnjem dijelu sezone. Na koncu su domaći bili ti koji su zadovoljniji napustili bazen, ubilježili svoju četvrtu pobjedu u 7 utakmica A1 lige, skupina A. S druge strane, KPK je nakon pet uzastopnih pobjeda, ubilježio drugi poraz zaredom. Nakon kotorskog Primorca na turniru u Budvi, sada su kapitulirali i u Višnjiku.

U najvećem dijelu utakmice, oba su sastava vodila s po jednim pogotkom razlike. Iznimka se dogodila jedino početkom zadnje četvrtine kada je Marin Jovančević realizirao peterac pet i pol minuta prije kraja za vodstvo Zadrana 9:7. Ponavljamo, jedini trenutak kada je neka momčad imala prednost veću od jednog gola. Niti to nije trajalo dugo, jer Korčulani su uspjeli smanjiti samo pola minute kasnije. Zaslugom drugog Marina, ali korčulanskog, Borovčić Kurira, KPK je smanjio na gol zaostatka. Ispostavilo se na koncu da je to bio i posljednji gol na utakmici – 9:8.

U posljednjih pet minuta slijedilo je razdoblje pokušaja taktičkog nadmudrivanja suparnika, ali u tomu ni jedni, niti drugi očito nisu imali uspjeha u smislu pogađanja mreže, te su na koncu tri boda pripala momčadi Zadra 1952.