Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 1. travnja 2023.

Završen ligaški dio

Pobjedom mladostašica doma nad POŠK-om 1937 u posljednjoj utakmici 10. kola (13:5), završen je ligaški dio državnog prvenstva seniorki. Zagrepčanke su potvrdile prvo mjesto, ispred Jadrana i POŠK-a 1937 na drugom odnosno trećem mjestu, te šibenske Viktorije na 4. mjestu.

Ovime smo ujedno dobili i parove polufinala doigravanja za naslov prvakinja Hrvatske; a u kojima će se sastati; Mladost – Viktoria odnosno gradski derbi Jadran – POŠK 1937.

Na bazenu uz Savu nije bilo ni mrvice neizvjesnosti u pogledu pobjednica utakmice. Mladost je povela vrlo rano 3:0 (Brnetić, Medić i Crnički) nakon malo više od četiri minute igre. Splićanke su preko svoje najbolje igračice Ive Rožić uspjele smanjiti na 3:2, ali ništa više ili dalje od toga. Već sredinom druge četvrtine su žabice ponovo imale prednost od tri pogotka (5:2). Kako je vrijeme odmicalo tako je i prednost Zagrepčanki sve više rasla, do konačnih 8 razlike za sastav trenerice Šimunić.