Regionalna liga, Seniori / 3. listopada 2023.

Zadrani u sezonu ušli s pobjedom

U 1. kolu A1 lige, skupine A (Zapad) i podgrupe hrvatskih klubova, posljednjem susretu ove podskupine ili podgrupe, Zadrani su u Višnjiku svladali goste iz Splita i tako s pobjedom, te tri boda ušli u novu sezonu.

Samo su u prvoj četvrtini nekadašnji poškovci, sada OVK Split vodili, a zanimljivo da je to ujedno i bilo jedino uopće vodstvo Splićana – 3:2 nakon prve četvrtine (Niko Plaština). Vrlo brzo, tijekom druge dionice momčad trenera Gorana Jovančevića je preuzela utakmicu pod svoj nadzor. Pobjedom 4:0 u toj dionici ili preokretom na 6:3, počela je izgradnja zaključne pobjede Zadra 1952. Uspijevali su Splićani u dva navrata doći na gol zaostatka, ali ne i više od toga. Pobjeda Zadrana tim značajnija što su do kraja utakmice ipak imali smanjenu rotaciju jer su zbog tri osobne ranije iz igre morala trojica igrača – Marin Jovančević, Domagoj Butić i Lovre Zelić.