Juniorke, Kup Hrvatske / 22. svibnja 2024.

Za Kup će igrati jugaši i mornarevci

Live streaming CROWP

U finalu završnog turnira Hrvatskog kupa za juniore u Zadru će od 13.00 sati igrati Jug Adriatic osiguranje i Mornar.
U polufinalnim dvobojima mladi jugaši su pobijedili mladostaše, dok su mornarevci, inače aktualni juniorski prvaci države svladali gradske suparnike iz Jadrana.

Dvojica igrača – 10 golova
Prvo polufinale, ono između Gospara i Žabaca dosta je brzo riješeno. Dubrovčani su naime dobili prvu četvrtinu 4:0, početkom druge poveli i 5:0, da bi Mladost prvi gol na utakmici postigla tek dvije i pol minute prije poluvremena, za 5:1. Kada u polovici utakmice neka momčad postigne samo jedan gol, teško je očekivati da će izbjeći poraz. Posebno još što su jugaši imali čak dvojicu izrazito raspoloženih pojedinaca, dvojicu peterostrukih strijelaca – Vlahu Pavlića i Maru Šušića. Samo njih dvojica su postigli značajno više golova od cijele Mladosti. Odnosno, praktički gotovo pa sve Jug Adriatic osiguranja.

Neizvjestan splitski derbi
Drugo je polufinale, veliki splitski sraz već bio daleko neizvjesniji, otvoren praktički do posljednjih minuta. Istina da je Mornar cijelo vrijeme vodio, izuzmemo li 0:1 za Jadran u početku susreta, kao što je činjenica da je Mornar imao u dva navrata i tri gola prednosti (7:4 u drugoj i 9:6 u trećoj četvrtini), ali Jadran se nije predavao. Štoviše, priprijetili su izjednačenjem u zadnjoj dionici kada su smanjili jadranaši na gol zaostatka, odnosno gol prednosti za mornarevce (10:9, 11:10, 12:11). Na koncu je pobjedu Mornara potvrdio ili osigurao Luka Penava šutem s desnog vanjskog. Bilo je to samo 43 sekunde prije kraja, s tim da se lopta ‘prošuljala’ ispod pazuha vratara jadranaša Josipa Gabrića. Mornar je tako u četvrtak u prilici osvojiti dvostruku krunu, nakon juniorskog naslova prvaka države iz siječnja mjeseca.

U borbi za poredak od 5. do 8. mjesta, Zadrani su pobijedili Šibenčane s 3 gola razlike, dok je Primorje EB slavilo protiv Medveščaka s golom prednosti.

U četvrtak, ili zadnjeg dana natjecanja igraju se utakmice za poredak odnosno za 7. mjesto, potom za mjesto broj 5, pa za broncu (Mladost – Jadran, 11.40 sati), te finale Jug Adriatic osiguranje – Mornar (13.00 sati). Sve četiri utakmice s bazena u Višnjiku možete pratiti u prijenosu na YouTube kanalu Hrvatskog vaterpolskog saveza.