U16 reprezentacija / 4. svibnja 2024.

Za kraj pobjeda protiv Srbije

Pobjedonosno je hrvatska reprezentacija do 16 godina okončala nastup na jakom međudržavnom turniru u crnogorskom gradu Budvi. U posljednjem, 5. kolu u subotu prijepodne, naši su mladići pobijedili momčad Srbije koja je dotad jedina bila bez poraza. Okončati nastup na bilo kojem turniru pobjedom, neovisno radi li se o finalu ili nekom nižem mjestu u ukupnom poretku, uvijek je jedan od najpoželjnijih mogućih epiloga. Sa sportskog, pa i psihološkog gledišta.

Pozicija Klub

Nakon početnog vodstva Srbije od 2:0, slijedio je sjajan niz naših mladića od 7 uzastopnih pogodaka za preokret u vodstvo Hrvatske 7:2. Osim napada, odlična je bila naša obrana koja nije primila gol malo više od 8 minuta odnosno cijelu drugu polovicu prve i prvu polovicu druge četvrtine. Ovaj se preokret i velika razlika u korist naše momčadi pokazala presudnom za konačnu pobjedu. Naime, još pred kraj treće četvrtine naši su mladići održavali prednost od 5 pogodaka (10:5).

Suparnici su se uspjeli najbliže približiti malo manje od tri minute do kraja kada su smanjili na 11:9, da bi minutu i 17 sekundi prije kraja Hrvatska potvrdila pobjedu golom za 12:9.