U16 reprezentacija / 23. lipnja 2024.

Za 7. mjesto protiv Srbije

Hrvatski mladići na Svjetskom prvenstvu do 16 godina na Malti igrat će u ponedjeljak za 7. mjesto protiv momčadi Srbije.

Naime, izabranici trenera Brune Sabionija izgubili su od Grčke u utakmici za poredak od 5. do 8. mjesta, u susretu s neuobičajeno puno golova. Gotovo kao da se radilo o utakmici s raspucavanjem peteraca. No, peteraca nije bilo, sve je okončano u 32 minute. U njima je pak Grčka bila bolja i cijelo vrijeme vodila, izuzmemo li kratkotrajno hrvatsko vodstvo 2:1 u prvoj četvrtini.

Nije nam u mogućem uspjehu pomoglo čak ni izrazito nadahnuto izdanje Narde Dragaša koji je postigao 7 golova iz 11 šuteva, od čega su dva bila iz peterca.

Načelno, utakmica je bila izrazito izjednačena, iako uvijek s vodstvom Grka. U drugoj je četvrtini bilo 5:3, 6:4 i 7:5 za suparnika, ali su naši igrači do poluvremena stigli na gol zaostatka (7:6). U prvoj minuti treće dionice smo i poravnali pogotkom ljevaka Petra Erende (7:7). To je bilo prvo od čak 5 izjednačenja samo u ovoj dionici, sve do 12:12 da bi sa sirenom za kraj četvrtine Grci pogodili za svoje novo vodstvo (13:12).

U zadnjih osam minuta se nastavilo nadmetanje u kojem bi Hrvati izjednačili, Grci minimalno poveli, pa potom naši mladići ponovo sustigli. Posljednje izjednačenje (14:14) bilježimo četiri i pol minute prije kraja, da  malo manje od četiri minute do konca, Grčka povela 16:14. Suparnici su tu prednost uspjeli sačuvati do kraja, do konačnih 17:15.

U utakmici prije naše, momčad SAD je pobijedila Srbiju 12:9, te će tako o 7. mjestu na svijetu odlučivati u ponedjeljak hrvatska i srpska reprezentacija.