Prvenstvo Hrvatske, Seniorke, Vijesti / 26. veljače 2021.

Uzbudljiv derbi djevojaka na Poljudu

Baš kao što smo najavljivali, odgođena utakmica 3. kola državnog prvenstva vaterpolistica u Splitu između POŠK 1937. i riječkog Primorja EB, donijela je neizvjesnost, ogorčenu borbu za svaku loptu, te u konačnici i odluku u posljednjoj minuti.

Kako je utakmica počela, teško je bilo za očekivati dramu do posljednjih sekundi. Naime, domaće su igračice povele 4:0 i to je bio rezultat na semaforu još praktički sredinom druge četvrtine odnosno do četiri minute prije poluvremena. Tek tada su Riječanke preko  Korine Jureše uspjele postići prvi pogodak. No, sada je slijedilo i čak 10 minuta bez novog gola POŠK-a 1937, a Primorje EB je malo-pomalo stizalo i naposljetku i sustiglo vodstvo domaćih igračica. Tri minute prije kraja treće dionice bilježimo prvo izjednačenje (4:4). Prvo od nekoliko jer do kraja te četvrtine bilo je još i 5:5 odnosno 6:6 što je bio rezultat s kojim se ušlo u zadnju četvrtinu.

U drugoj minuti zadnje dionice, potpuni preokret. Prvo Jureša, pa potom i Laura Virag postižu gol i dovode gošće u prednost (8:6 za Primorje EB). Red je sad došao na domaće odnosno na Ivu Rožić koja je u samo 37 sekundi postigla dva uzastopna gola (8:8). Drama je počinjala, a zaključila ju je iz protunapada za POŠK 1937 Iris Bogdanić koja je 56 sekundi prije kraja utakmice pogodila mrežu reprezentativne vratarke Alexandre Ratković za ispostavit će se na koncu pobjedu Splićanki. Riječanke su imale napad, ali je Jureši ispala lopta, pa je čak Nina Matošić za POŠK 1937 uputila još jedan šut kojeg je sad vratarka Riječanki obranila. Trener primorjašica Domenico Jureša pozvao je 21 sekundu do kraja minutu odmora, ali rezultat se više nije mijenjao.

Prve igračice utakmice bile su dvije djevojke s čak 6 golova. Kod Splićanki Iva Rožić, a kod Riječanki Korina Jureša.