Iz inozemstva / 30. siječnja 2022.

Vukičević osvojio Francuski kup

Odličan tjedan za Antu Vukičevića! Nakon što je u Ligi prvaka u utorak bio najbolji igrač i strijelac svoje momčadi (5 golova) na gostovanju kod Crvene zvezde u Beogradu, hrvatski reprezentativac osvojio je u nedjelju sa svojim Marseilleom nacionalni kup!

U finalu završnog turnira odigranog u Abbevilleu, Marseille je svladao Noisy-le-Sec naših Krapića i Petkovića 17:11, što je za momčad s juga Francuske 39. naslov pobjednika Francuskog kupa. Valja pripomenuti da je Marseille imao popriličnih problema na turniru zbog koronavirusa, pa tako uopće nisu igrali Srbin Prlainović i Crnogorac Čučković, a u četvrtfinalu niti ljevoruki francuski iskusni reprezentativac Ugo Crousillat koji je svojedobno, igrajući za Crnu Goru čak osvojio srebro na Svjetskom prvenstvu (Barcelona 2013.). U finalu je Marseille primjerice igrao sa samo 11 igrača, ali ih to nije omelo na putu do trofeja.

Na putu do finala, Marseille je svladao u četvrtfinalu momčad Setea 19:4 (Vukičević 1 gol), da bi u polufinalu svladao Lille 21:9 (Vukićević 1, a Kujačić 2 gola za poražene).