Euro kup / 2. studenoga 2023.

Visok poraz Riječana u Budimpešti

U 3. kolu C skupine Eurokupa, drugi poraz riječkog Primorja EB. Značajno bolji od našeg predstavnika u Budimpešti je bio daleko iskusniji sastav BVSC-a koji je primorjaše ostavio na 9 golova zaostatka.
Mađari su vodili cijelim tijekom utakmice, no u prve dvije četvrtine se to još nije činilo toliko uvjerljivim. Domaćin je vodio s uglavnom s gol do dva razlike, da bi pred kraj druge dionice prvi put došli do tri gola plusa (9:6 i 10:7).

U trećoj i četvrtoj četvrtini, BVSC je bitno ubrzao igru, uslijedila je ‘kanonada’ iz vanjske linije, primorjaši kao da su upali u mađarski mlin. U trećoj četvrtini su Riječani primili čak 8 golova. Zaigrao je BVSC točno onu i onakvu igru kakvu sve mađarske momčadi vole i igraju. U tim okolnostima onda ne čudi na kraju ukupno čak 35 golova i 9 razlike za suparnika Riječana.

U drugoj utakmici 3. kola C skupine, Waspo 98 Hannover je pobijedio Šabac 12:6 (2:0, 4:0, 3:3, 3:3). Doslovno sve golove za njemačku momčad postigli su Hrvati – Bašić 5, Lozina 3, Benić 3 i Macan 1 gola za njemačku momčad.