Iz inozemstva, Vijesti / 18. studenoga 2020.

VIJESTI IZ INOZEMSTVA

Mađarska

Jajčinović 1 gol u pobjedi Kaposvara

Momčad Kaposvara je u 12. kolu Mađarskog prvenstva i novu, bitnu pobjedu. Ovog su puta doma svladali minimalno, ali možda baš zato i tim slađe, sastav s istoka zemlje, Debrecen 14:13. Pogodak u pobjedu ugradio i jedan od Hrvata, Domagoj Jajčinović.

Nakon 12. kola Kaposvar je s 12 bodova, ali iz devet utakmica na trenutačno 11. mjestu od ukupno 16 klubova.

Italija

Oporavio se Maro Joković

Kako objavljuju iz Brescie, njihov ponajbolji igrač i najveće ljetošnje pojačanje, hrvatski reprezentativac Maro Joković oporavio se od ozljede zbog koje nije igrao na nedavnom kvalifikacijskom turniru Lige prvaka u Budimpešti. Naš Joković se vratio treninzima, a na treneru Bovu je odluka hoće li ga poslati u igru već predstojeće subote kada se Brescia sučeljava momčadi Rome u 2. kolu Talijanskog prvenstva.

Grčka

Dopušteni treninzi za ‘europske’ momčadi

Iz Grčke u kojoj su tamošnje državne vlasti obustavili sva profesionalna i amaterska sportska natjecanja, osim prvoligaškog ranga nogometa i košarke, stiže dobra vijest za vaterpolske klubove koji nastupaju u europskim klubovima. Tim je momčadima sada odobreno ponovo normalno treniranje u bazenima, ali za početak samo jedan trening dnevno. Riječ je o Olympiacosu (Liga prvaka), te Vouliagmeniju, Hydraikosu i Panioniosu (Eurokup).

Deligiannis novi trener Apollon Smyrne

Nikos Deligiannis (44), proslavljeni bivši vratar grčke reprezentacije novi je trener prvoligaša Apollona iz Smyrne. Giannis Katrouzanakis koji je prethodne četiri godine vodio ovu momčad, ostaje u klubu, na dužnosti tehničkog savjetnika i pomoćnika direktora kluba. Deligiannis je najveći dio karijere proveo ispred vratiju Olympiacosa s kojim je osvojio 26 trofeja, između ostalog i naslov prvaka Europe 2002. S grčkom je reprezentacijom osvojio brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Montrealu 2005. kada su u utakmici za odličje, u produžetku pobijedili Hrvatsku. To je za grčki vaterpolo bila prva medalja na svjetskim prvenstvima.