Euro kup, Seniori / 6. listopada 2023.

Veliki pad primorjaša u zadnjoj četvrtini

Još će se neko vrijeme spominjati u riječkim redovima ova utakmica. Još će neko vrijeme ovo gostovanje i propuštena prilika za pobjedom biti spominjana. Riječani su izgubili u Šapcu od istoimenog domaćina u 1. kolu C skupine Eurokupa 10:8 i to nakon što su dvije minute prije kraja treće četvrtine vodili 8:4!

Primorje EB je zapravo tri dionice odigralo savršeno. Cijelo je vrijeme, od prve minute domaćin bio u zaostatku. Od 0:2, pa do čak 2:6 sredinom druge četvrtine. Odlična je bila obrana Riječana, posebno s igračem manje. U prve tri četvrtine Šabac je u tom dijelu igre imao realizaciju tek 1-7. S tim da je i taj jedan gol u biti postignut iz peterca kojeg je Šabac izborio s brojčanom prednošću u bazenu. S druge strane, Primorje EB je igrača više imalo 3-9 nakon tri četvrtine. Nije nešto idealno, ali nije ni loše, te je neusporedivo bolje od suparnikovih 1-7.

No, u zadnjoj četvrtini, potpuni pad. Riječki sastav nije zapravo postigao gol zadnjih 10 minuta, zadnje dvije treće četvrtine, ali prije svega baš cijelu zadnju i tu je bio problem. Četvrtinu u kojoj je s druge strane Šabac fanatično nagrnuo i postigao čak 5 golova. Kada još k tomu dodamo da je domaćin ostao u trećoj četvrtini zbog tri osobne i bez dvojice igrača, Marasa i za Šabac posebno bitnog, iskusnog Repanovića, žal je još veća jer se pružala sjajna prilika. Za primorjaše je koban bio mladi reprezentativac Srbije Ognjen Stojanović koji je postigao 4 gola.

U drugoj utakmici C skupine, u Budimpešti je BVSC pobijedio Waspo 98 Hannover 10:9 (1:3, 2:1, 4:2, 3:3). Za poražene su od Hrvata golove dali – Benić 3, Bašić 2 i Macan 1.