Euro kup / 28. rujna 2024.

Važna pobjeda Sunčanih

Skupina C – (Solaris)

Šibenčani su ostvarili značajnu pobjedu u 2. kolu kvalifikacijskog turnira C za ulazak u Eurokup u Barceloni. Solaris je naime svladao talijanskog prvoligaša Quinto iz Genove, te ovime ostaje itekako u igri za prolazak dalje. Jasno, uz obvezu svladavanja domaćina Barcelone u nedjelju.

Imali su Šibenčani ludo dobar početak utakmice. Nakon prvih 10 minuta visoko vodstvo 4:0 (Petković, D. Akrap, Bulat, pa ponovo kapetan Petković). Jedino što je onda istom mjerom, ali u bitno manje vremena uzvratio suparnik. Talijani su naime do kraja druge četvrtine postigli četiri uzastopna pogotka i poravnali na 4:4. Prošla je tako polovica susreta, a praktički smo bili na početnim položajima.

Ponovo je Solaris prvi poveo (6:4), ali utakmica u Barceloni kao da se igrala, kako Dalmatinci kažu, na ‘refule’. Nakon dva šibenska gola, slijedila su tri talijanska i prvo vodstvo Quinta (6:7). Riječ je inače o više no solidnoj momčadi koja u svojim redovima ima reprezentativca Di Sommu, ali i Figarija, te centra-veterana, Aicardija koji je ljetos došao iz Pro Recca ili sada Recco Waterpola.

Do 6 minuta prije kraja promatrali smo izjednačenu utakmicu, da bi završnica sada pripala Šibenčanima. Slijedio je udarni val Solarisa od 4 uzastopna gola od 8:8 do vodstva 12:8 (R. Akrap, Koprčina, Vlahović, Petković). Ta četiri pogotka dogodila su se ekspresno, u malo više od dvije minute, pa je Petkovićev gol za 12:8 postignut kada je na semaforu svijetlilo još 4 minute do kraja. Ipak, taj posljednji pogodak Solarisovog kapetana ‘ubio’ je svaku nadu Talijana za pokušaj još jednog povratka.

Solaris će u nedjelju sučeliti snage Barceloni s početkom u 12.30 sati.