Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 29. travnja 2024.

Uzvrat Mornara i KPK

Neposredno pred prvosvibanjski praznik, u utorak (30. travnja) s početkom od 19.45 sati okončat ćemo prvi dio nadmetanja u doigravanju za poredak od 5. do 8. mjesta. Riječ je o uzvratu Mornara i KPK u Splitu.

Jedan par iz borbe za poredak od 5. do 8. mjesta (Solaris – Zadar 1952) već je odigrao svoje dvije utakmice, s dvije uvjerljive pobjede Šibenčana. Sunčani tako još od 10. travnja čekaju suparnika u borbi za 5. mjesto, odnosno Zadrani z  7. mjesto. U utorak ‘pada’ i ta odluka.

Mornarevci i Korčulani su odigrali prvi susret prošlog tjedna. U Korčuli je bilo dosta uvjerljivih 14:9 za goste iz Splita. Budući da se ovaj dio doigravanja igra još k tomu na gol-razliku, 5 pogodaka prednosti uoči utakmice u svojem bazenu, jasno da čini Mornar izrazitim favoritom. Iako, jasno da i to valja ipak prihvatiti s malom količinom opreza. Proteklih je dana bilo nekoliko utakmica u nas koji su završavali sasvim neočekivanim ishodom, mimo svih prognoza, pa stoga manji oprez nije naodmet. Osim toga, ne zaboravimo da je u prvoj utakmici, ovakvu razliku Mornar napravio tek u zadnjoj četvrtini. Dotad je susret bio izjednačen, u zadnjoj minuti treće četvrtine 7:7, a po isteku te dionice tada minimalnih 8:7 za Mornar.