Liga prvaka, Seniori / 9. rujna 2023.

Uvjerljivi jugaši, a primorjaši namučili Grke

Subota nije bila u tolikoj mjeri uspješna kao prijašnji dan, kada govorimo o rezultatima oba hrvatska kluba u kvalifikacijama za Ligu prvaka jer su tada slavili Dubrovčani i Riječani, ali nikako ne možemo biti ni nezadovoljni.
Gospari naime hitaju k skupini Lige prvaka, dok su Riječani bili na pragu senzacije u Oradei. Krećemo s pobjednicima.

Jugaši jure prema eliti
Dubrovčani su na putu prema skupini Lige prvaka svladali i drugu prepreku, te ponovo izrazito uvjerljivo. Francuski Tourcoing koji je dan ranije svladao budimpeštanski OSC čak 10:5, gotovo pa da nije imao šanse protiv momčadi trenera Vjekoslava Kobešćaka. Jug Adriatic osiguranje je krenuo furiozno.
Nakon prve četvrtine 4:0 (Daube 2, Lazić i Vukojević). U drugoj četvrtini Francuzi prvi pogodak postižu tek sredinom te dionice, ali dotad je već bilo i 6:0 za našeg predstavnika. Samo uvod u kanonadu jer na poluvremenu je čak +10 za hrvatskog doprvaka, (13:3). Pitanje pobjednika riješeno, ma koliko to bilo inače ponekad nezahvalno ustvrditi u sportu prije kraja bilo kojeg nadmetanja. No, ne i u ovom slučaju. Jugaši su slavili visoko i uvjerljivo, 17:8.

Primorjaši namučili Vouliagmeni

Grčki doprvak Vouliagmeni, momčad s reprezentativcima Grčke, Srbije i SAD, te vjerojatno i prvi favorit kvalifikacijske skupine Lige prvaka u rumunjskoj Oradei, silno se morao pomučiti kako bi svladalo naše Primorje EB.

Doduše, početak utakmice nije nimalo jamčio tako neizvjesnu i dramatičnu završnicu. Grci su poveli čak 5:1 nakon prvih osam minuta. Još sredinom utakmice je bilo 8:4 za Vouliagmeni, a još su veću razliku suparnici Riječana održavali sve do četiri minute prije kraja treće četvrtine kada je bilo 10:5. No, Hinićevi mladići su iskazali silan karakter, ali i kvalitetu jer su pogocima Paparića, Crippe, Brguljana i Brubnjaka uspjeli smanjiti na samo 10:9 minutu prije zadnjeg odmora. Vouliagmeni je ipak u zadnjem napadu u ovoj četvrtini uspio realizirati napad s igračem više.

U zadnjoj se dionici neizvjesnost produžila, pa je Primorje EB u tri navrata dolazilo na minus 1 zaostatka za Vouliagmenijem (10:11, 11:12 i 12:13) koliko je bilo četiri minute prije kraja. Puno na papiru jači suparnik je tek u zadnjoj minuti uspio postići pogodak za konačnih 14:12 i pobjedu Vouliagmenija.