Kup Hrvatske, Mlađi juniori / 26. rujna 2024.

Uvjerljivi Jadran i Mladost, preokret jugaša

U Zadru je u četvrtak navečer počeo završni turnir Hrvatskog kupa za mlađe juniore odnosno igrače rođene 2008. i mlađe. Prvog su dana odigrane utakmice 1. kola nadmetanja po skupinama.

U skupini A vrlo su uvjerljive pobjede ostvarili Jadran i Mladost. Prvonavedeni s 9, a drugonavedeni sa 6 pogodaka razlike, te bez i najmanje dvojbe tijekom oba susreta, kome će prvi bodovi. Jadran je bio nadmoćan šibenskom Solarisu povevši 7:3 nakon prvih osam minuta, da bi u poluvremenu bilo već 12:4. Duje Burazin je bio prvi strijelac utakmice sa 6 golova.
U istoj je skupini Mladost povela protiv Mornara 4:0 nakon nepune četiri minute igre. Mornarevci su istina uspjeli u dva navrata doći na gol zaostatka, ali u drugom je poluvremenu zagrebačka momčad postigla 6 pogodaka, a primila samo jedan.

U B skupini Riječani su vodili cijelu utakmicu, no uglavnom 2-3 gola razlike protiv domaćina. Zadar 1952 je ipak uspio u zadnjoj četvrtini, tri minute do kraja stići na gol zaostatka (11:10 za Primorje EB), no tada mladi Riječani s četiri uzastopna pogotka rješavaju pitanje pobjednika.

U zadnjem susretu dana, Medveščak i Jug Adriatic osiguranje, prošlosezonski pobjednik ovog natjecanju u uzrastu mlađih juniora, odigrali su i daleko najneizvjesniju utakmicu. U prvoj četvrtini su Medvjedi furioznom igrom došli do vodstva od čak 7:3. Do kraja druge dionice su i povećali prednost na 10:5, a onda su krenuli mali jugaši. Uslijedio je puni obrat. Malo po malo, Dubrovčani su smanjivali zaostatak. Uoči zadnje četvrtine bilo je samo 10:8 za Medveščak. Ipak, Medvjedi su prvi dali pogodak, poveli 11:8 četiri i pol minute do kraja. Sasvim dovoljno vremena za mlađe juniore dubrovačkog kluba koji su postigli tri gola, bez da su više primili i jedan. Onaj posljednji gol, izjednačujući za jugaše (11:11) postigao je samo 2 sekunde do kraja vratar Marina Bajurin.

Peterci su odlučivali pobjednika ovog susreta, a tu su jugaši bili bolji, te ponovo uz bitnu ulogu vratara Bajurina koji je obranio jedan peterac.