Prvenstvo Hrvatske / 9. veljače 2024.

Uvjerljive pobjede Solarisa i Mornara

U petak su odigrane prve dvije utakmice 4. kola državnog prvenstva, drugog dijela ili borbe za poredak od 3. do 10. mjesta, dakle prije doigravanja. Iznenađenja nije bilo ili konkretnije…

U Šibeniku je pred kamerama Sportske televizije, Solaris svladao Medveščak s 13 golova razlike. Presudne su bile druga i treća četvrtina, odnosno onaj dio utakmice u kojima su Sunčani napravili najveću razliku (6:1 i 3:0). Vrlo je loša bila selekcija šuta gostiju (6-32), a opet podosta se mogu ishvaliti šibenski vratari koji su zajedno imali čak 16 obrana, od toga Marin Šparada 12.

U poljudskom je plivalištu skoro pa jednako uvjerljiv bio Mornar protiv Zadra 1952. Završilo je malo ispod 10 golova razlike, ako će to biti utjeha za Zadrane. Sve četiri četvrtine dobili su mornarevci i to podosta ravnomjerno podijelivši golove. Po 4 pogotka u prve tri četvrtine i pet u zadnjoj dionici.