A reprezentacija / 9. srpnja 2021.

SARDINIA KUP – Vrlo uvjerljive Barakude

U prvom nastupu na “Sardinija kupu” u Cagliariju, Hrvatska je ne samo pobijedila, već izrazito nadmoćno svladala Rusiju. Utakmica nalik onoj prošlog vikenda, tada u 3. kolu BENU kupa u Budimpešti kada je Hrvatska svladala istog ovog suparnika 21:11. Sada vrlo slično. Štoviše, možda i samo još žustrije, agilnije s naše strane.

Uostalom, prva dionica bez primljenog gola, u poluvremenu je bilo 7:1, a nakon treće četvrtine 11:2 za Hrvatsku. Barakude su utakmici pristupile i odigrale ju maksimalno angažirano i ozbiljno, kao da nije riječ o pripremnom turniru, a i kada su poveli s 8, pa i 9 golova razlike, tempo nije padao. Nešto što se dakako i očekuje od sastava koji je u završnoj etapi priprema za najveće sportsko natjecanje. Kao što je rekao uoči odlaska za Cagliari izbornik Tucak, rezultat s ovog turnira doista nije od sudbonosne važnosti. Nije takav bio ovaj s Rusima, kao i onaj koji slijedi u subotu navečer, no neovisno tomu lijep je pogled na završne brojke nakon utakmice.

Ne samo one koje se tiču omjera postignutih i primljenih golova. Isto vrijedi i za realizaciju igrača više hrvatske vrste koja je bila 4-7, za razliku od ruskih 2-8.

U subotu, 10. srpnja ili drugog dana turnira, Hrvatska od 19.00 sati igra protiv Italije. Posljednju utakmicu “Sardinija kupa” će odigrati Italija i Rusija, u nedjelju, 11. srpnja u podne.