Regionalna liga / 1. listopada 2023.

Uvjerljiv poraz mladostaša

Dva dana nakon velike i potpuno neočekivane pobjede (petercima) nad Jugom Adriatic osiguranjem, Mladost je u 4. kolu Premier lige poražena doma od prvaka Crne Gore.

Nije dvojbeno da je Jadran (HN) jača, na papiru bolja, pa zatim i skuplja i iskusnija momčad. No, isto to vrijedi i za dubrovački sastav. Međutim, u nedjeljno predvečerje na bazenu uz Savu očito nije baš bio dobar trenutak za Zagrepčane. Načelno, utakmica je jako brzo završena. Momčad iz Crne Gore je već u 9. minuti vodila 6:1, u poluvremenu 8:2. Pokušao je trener domaćina Zoran Bajić s ranom promjenom vratara, već nakon prve četvrtine (Sunara umjesto Jurline), ali bitnijeg pomaka u igri i rezultatu nije bilo.

Mladost nije odigrala dobro kako u obrani, tako niti u napadu. Uostalom, realizacija igrača više je Žapcima bila 0-4. Govori dovoljno.