Kadetkinje, Kup Hrvatske / 3. lipnja 2023.

Utrka Juga i Jadrana, ali vrebaju i poškovke

U Dubrovniku su odigrana dva od ukupno tri kola završnog turnira Hrvatskog kupa za kadetkinje, a uoči nedjelje ili dana odluke, nismo puno bliži spoznaji o pobjednicama.

Najbliže su pokalu domaće igračice Juga i splitskog Jadrana, ali ne valja izbaciti iz jednadžbe niti POŠK 1937. Dubrovkinje i jadranašice imaju po 4, a poškovke 3 boda. Jedine koje su izvan šanse za osvajanje pokala su igračice zagrebačke Mladosti.

Jug je uvjerljivo slavio protiv Mladosti, 17:6, dok je Jadran svladao gradske suparnice iz POŠK-a 1937 sa šest pogodaka razlike, 10:4.
Drugo kolo je donijelo visoku pobjedu poškovki nad mladostašicama, 17:3, a derbi Jadrana i Juga je završen bez pobjednika – 6:6. U poluvremenu je bilo 4:2 za jugašice, da bi Jadran u trećoj dionici izjednačio na 4:4. U zadnjoj četvrtini po dva gola na svakoj strani, s tim da je Jug vodio 6:4. Splićanke su uspjele poravnati i to pune četiri minute prije kraja.

U zadnjem kolu, Jadran igra protiv Mladosti, dok će jugašicama suparnice biti poškovke koje također imaju teorijske izglede za osvajanje Kupa, ali osim svoje pobjede trebale bi se uzdati u pobjedu Mladosti nad Jadranom.
Ukoliko Jadran i Jug pobjede, odnosno ukoliko bi oba sastava bila bodovno poravnata, tada će odlučujuća biti gol-razlika. Dubrovkinje su trenutačno na +11, a Jadran na +6. U Gružu bi moglo biti napeto do zadnjih sekundi druge utakmice.