Regionalna liga / 12. listopada 2024.

U subotu je slavio samo Jadran

Kompletirano je 3. kolo Premier lige u kojem su igrala preostala tri hrvatska kluba. Naime, Primorje EB i Šibenik su svoj susret odigrali dan ranije. Od subotnjih nastupa naših klubova, samo se Jadran može pohvaliti pobjedom. Stoga Splićanima dajemo i prednost.

U Crnici je pao prvak Crne Gore

Šibenik je bio poprištem dvoboja hrvatskog i crnogorskog prvaka, Jadran i Primorca iz Kotora. Generalno gledano doista odlična, na trenutke i neizvjesna utakmica, ali susret u kojem je Jadran na koncu zasluženo slavio.

Splićani su otvorili s 3:0 (Butić, Marinić Kragić i Fatović), a tri razlike je bilo još i početkom druge četvrtine (5:2). No, Primorac nije sastav kojeg se može baš tako jednostavno svladati. Kotorani su to i dokazali vrlo brzo izjednačivši na 5:5 već u drugoj polovici druge četvrtine. Od tog trenutka, pa sve do kraja utakmice, gledali smo načelno izjednačen vaterpolo.

Istina, Kotorani nisu niti jednom poveli, ali jesu izjednačavali (6:6, 7:7, 8:8 i početkom zadnje četvrtine, 11:11).

Na koncu je pobjedu prvaka Hrvatske osigurao Duje Pejković u zadnjoj minuti, pogotkom za 15:13. Kod Jadrana je opet briljirao Loren Fatović (6 golova), ali ništa manje ni Marko Bijač (13 obrana).

Suparnik jugaša malo prejak

U Gružu je branitelj naslova pobjednika Premier lige, Novi Beograd očito bio malo prejak za našeg doprvaka. Jug Adriatic osiguranje nije niti jednog trenutka niti izjednačilo, a kamoli ne što više.

Suparnik je brzo i relativno visoko poveo 3:0 već nakon tri minute, te je to umnogome usmjerilo i daljnji tijek utakmice. Dugo su, do sredine druge četvrtine igrači srpskog prvaka održavali prednost tri gola. Donekle im je na ruku išao i loš jugaški napad s igračem više koji je nakon dvije četvrtine bio 0-8. Ipak, Gospari jesu smanjili na samo gol zaostatka u poluvremenu (6:7), no tijekom treće četvrtine niti jednog trenutka Novi Beograd nije dopustio da mu vodstvo izmakne iz ruku. Gosti su držali 1-2 gola prednosti. Tako je uostalom bilo sve do kraja susreta.

Naš mladi reprezentativac Vlaho Pavlić postigao je 4 gola za domaćina, bio sigurno jedan od boljih pojedinaca.

Visok poraz Žabaca

Za Mladost je bazen u Kragujevcu ove sezone ‘uklet’. Ondje su izgubili šansu za ulaskom u Ligu prvaka, da bi im sada Radnički nanio i još jedan poraz. Pet golova razlike čak za pobjednika, Zagrepčani su primili 17 golova u 32 minute…

Nakon prve dvije četvrtine ništa nije slutilo na takav baš epilog, dapače, Mladost je čak i vodila 5:4, no potom slijede dvije dionice u kojem kao da je začaran kragujevački gol, dok je puno propusta u obrani hrvatskog predstavnika. Pokušao je trener Vincek i s promjenama vratara, ali ništa nije u subotnju večer bilo po očekivanjima i nadanjima iz zagrebačkog tabora.