Veličina fonta
Disleksija
Kontrast
Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 29. travnja 2025.

U srijedu slijede druge utakmice polufinala

Prijenos:HVS TV

U srijedu navečer igraju se dvije utakmice polufinalnih parova državnog prvenstva. Nakon srijede imat ćemo oba polufinalista, ili samo jednog, a možda još niti jednog finalista. Naime, polufinalna serija se igra do dvije pobjede. Nakon prvih utakmica Jadran je u prednosti u odnosu na Solaris, baš kao i Jug Adriatic osiguranje u odnosu na Mladost. Jugaši ipak imaju prednost utoliko malo veću što su domaćini u drugoj utakmici.

Ove sezone Mladost bez pobjede u Gružu

U Zagrebu su prošle subote Dubrovčani pobijedili 10:8, rezultat kakav je u zadnje vrijeme čak postao i relativno rijedak odnosno s malo pogodaka, što u određenoj mjeri sasvim sigurno sugerira dobre obrane. Pobjeda jugaša je tim značajnija ili veća kada pridodamo da su igrali lišeni usluga ozlijeđenog Marka Žuvele.

– Na kraju smo se složili da bi bilo prerano zaigrati, tu utakmicu u Zagrebu, jer nisu prošla ni dva tjedna od ozljede – veli uoči gruškog ogleda Marko Žuvela. Hoće li zaigrati u srijedu nije znano, iako su malene mogućnosti za takvo što.

– Ništa ne tajimo zaista, već u ovom trenutku ni ja, a ni trener, ni bilo tko u klubu ne zna kad ću zaigrati.

Mladostaši dolaze popraviti igru

Takvo je stanje u taboru jugaša. Mladostaši su pak u utorak kasno poslijepodne sletjeli u Dubrovnik.

– Nadamo se pokazati bolju igru nego u prvoj utakmici, popraviti neke stvari koje tada nisu valjale, te probati vratiti polufinalnu seriju u Zagreb – prije polijetanja za jug Hrvatske je rekao Franko Lazić.

Nakon slijetanja u Dubrovnik, Lazićev suigrač Matias Biljaka koji je inače s Frankom prošle sezone igrao u Jug Adriatic osiguranju, o nadolazećoj će utakmici…

– Što se tiče njihove taktike i pripreme, mislim da će biti apsolutno na vrhuncu. Mislim da će njihov trener Vjeko Kobešćak sigurno svaki detalj koji njima u Zagrebu nije valjao, pokušati promijeniti. To je sigurno jedna od Vjekinih prednosti, ništa ne prepušta slučaju, pokušat će ispraviti pogreške. No, isto vrijedi za nas, ali obratno. Imali smo dosta lošiju realizaciju napadu i mislim da je to ono prvo što moramo podignuti. Moramo taj dio značajno podignuti, na višu razinu, a pogotovo u Gružu.

Prijenos na HVS TV

Ove su sezone u Dubrovniku ova dva kluba dosad igrala u dva navrata, te je oba puta domaći sastav bio bolji. U jesen prošle godine, u kvalifikacijama Hrvatskog kupa, jugaši su slavili 16:14 petercima, dok je u 22. kolu Premier lige bilo 13:11 za jugaše.

Utakmicu Jug Adriatic osiguranje – Mladost, a koja počinje u srijedu u 19.00 sati, možete pogledati i u prijenosu na HVS TV (komentator Davor Buconić).

Jadran favorit u Crnici

Sat i pol nakon početka dubrovačkog ogleda, u Šibeniku će drugi susret odigrati Solaris i Jadran (20.30 sati). Splićani, branitelji naslova u prvoj su utakmici slavili 12:7, s tim da je u dobroj mjeri pobjednik bio znan već sredinom druge četvrtine (7:3). Koliko god je sigurno doza opreza potrebna i Splićanima, u ovom paru je ipak malo veća razlika u kvaliteti. Drugim riječima Jadran se čini ipak favoritom za plasman u finale već nakon druge utakmice.

Riječani prema 5. mjestu

U srijedu se igra i još jedna utakmica doigravanja Prvenstva Hrvatske. Drugi susret poretka od 5. do 8. mjesta. U Rijeci momčad Primorja EB dočekuje Medveščak, a kakav je odnos snaga tih dviju momčadi možda najjednostavnije pokazuje rezultat prve utakmice u Zagrebu. Riječni su tada pobijedili 21:10.