Kup Hrvatske, Mlađe nade / 18. srpnja 2024.

U polufinalu Mladost – Cavtat i Jadran – Primorje EB

Trećeg dana natjecanja na završnom turniru Hrvatskog kupa za mlađe nade, odigrana su zadnja kola u obje skupine, te smo dobili dva prvoplasirana sastava, a time i polufinaliste Kupa.

U poluzavršnici će se naći Mladost – Cavtat odnosno Jadran – Primorje EB.

‘Nogometni’ rezultati

U A skupini je o prvom mjestu odlučivalo posljednje, 5. kolo i izravan sraz Mladosti i Primorja EB. Jedine dvije momčadi koje su u prijašnja 4 kola ubilježile jednako toliko pobjeda. No, derbi za prvaka skupine baš i nije bio odveć neizvjestan. Mladi Žapci su slavili čak 7:1 i nadmoćno osvojili prvo mjesto. Mihael Katić iz Mladosti nastavlja s vrlo velikim brojem pogodaka. Sada je primjerice protiv Riječana postigao čak 6 od ukupno 7 cijele momčadi.

Zanimljivo da je kolo ranije, u prijepodnevnim satima četvrtka, Mladost na sličan način svladala i Mornar, 11:1 i opet 6 golova Katića. No, kuriozitetniji je bio rezultat iz tog kola, između Primorja EB i Mornara. Završilo je nogometnim rezultatom – 2:1 za momčad s Kantride.

Medvjedi su zaprijetili

U B skupini je primat odnio Jadran s 12 bodova, ispred Cavtata s tri boda manje. U ovoj skupini smo imali još jednu utakmicu s ‘nogometnim rezultatom’. U derbiju za prvaka skupine, Jadran je pobijedio Cavtat 3:2. Splićani su imali nakon tri četvrtine prednost 3:1, ali u zadnjoj četvrtini su suparnici uspjeli postići tek jedan pogodak i to 4 minute prije kraja.

Jadranaši su imali važnu i tešku utakmicu i u zadnjem, 5. kolu. Splićani su svladali Medveščak 8:5, s tim da je uoči zadnje dionice bilo neodlučeno, 4:4. Drugim riječima, imali su i mali Medvjedi šansu za pobjedu, a da s eto dogodilo tada bi se stvorio krug od tri momčadi s po 9 bodova. Da se to ne dogodi pobrinuli su se mladi jadranaši.