Liga prvaka, Seniori / 1. lipnja 2023.

U finalu Pro Recco i Novi Beograd

Ponavlja se prošla sezona Lige prvaka, barem kada je riječ o finalistima. Oni su naime isti – Pro Recco i Novi Beograd.

Prvak Srbije, te domaćin i ovog završnog turnira svladao je boljim izvođenjem peteraca Barcelonetu našeg trenera Elvisa Fatovića – 12:10. Po četvrtinama je bilo (1:1, 2:4, 4:1, 1:2) odnosno nakon 32 minute 8:8, a onda petercima 4:2 za Novi Beograd.
Barceloneta je pred kraj druge četvrtine vodila 5:2, da bi suparnik uspio poravnati na 5:5 sredinom treće četvrtine, te se od tada igralo ‘gol za gol’. U raspucavanju peteraca, kod Barcelonete Munarriz je pogodio vratnicu dok je šut australskog ljevaka Pavillarda, obranio vratar Novog Beograda.

Branitelj naslova najboljeg na Starom kontinentu, Pro Recco naših Sandra Sukna i Luke Lončara svladao je Vouliagmeni 12:8 (2:3, 3:2, 5:0, 2:3). Dobro su se Grci držali prve dvije četvrtine, cijelo vrijeme i vodili, ne dopustivši talijanskom sastavu ništa više od neodlučenog. No onda, jednom kada je Pro Recco poveo, nisu se znali zaustaviti. Od 5:5 na kraju druge do 10:5 za Pro Recco na koncu treće četvrtine.

Odigrana je i druga utakmica borbe za poredak od 5. do 8. mjesta, a u kojoj je Ferencvaros svladao Bresciu 9:8.