Juniori, Prvenstvo Hrvatske / 20. veljače 2021.

U finalu juniorskog PH, Jadran – Jug AO

U nedjelju u podne, na splitskom bazenu na Poljudu o novom će prvaku Hrvatske u juniorskoj konkurenciji odlučivati splitski Jadran i dubrovački Jug AO. Oba su polufinala bila dramatična, do posljednjih sekundi i neizvjesna.

U splitskom polufinalu, odnosno susretu Jadrana i Mornara BS, o finalistu su morali odlučivati peterci, budući da je nakon četiri četvrtine bilo neodlučeno 5:5. Izjednačujući gol za Jadran, samo minutu i 5 sekundi prije kraja postigao je Toni Brakus, da bi u zadnje dvije sekunde vratar Jadrana Tomislav Stričević ubilježio čak dvije obrane! Na koncu se nakon udaraca s 5 metara, Jadran plasirao u finale juniorskog Prvenstva Hrvatske.

U drugom su polufinalu, juniori Primorja EB puno bolje otvorili, te poveli 3:1 i 4:2 tijekom prve četvrtine. Mladi Dubrovčani su preokrenuli pred sam kraj druge dionice i tada prvi put poveli (5:4). U trećoj je četvrtini Jug AO i malo ‘konkretnije’ poveo (7:4). Tri gola prednosti su mladi jugaši održavali do pred kraj utakmice, kada su Riječani 40 sekundi do kraja utakmice stigli na samo gol zaostatka (8:7), što se pokazalo i kao konačan rezultat.

U utakmici za 5. mjesto, Mladost je svladala Zadar 1952 s dva pogotka razlike.