Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 7. travnja 2021.

Trobod Korčulana

Na plivalištu Gojko Arneri u Korčuli odigrana je i posljednja utakmica Lige za ostanak ovosezonskog državnog prvenstva. Riječ je podsjetimo o zaostalom susretu 14. kola, koji se trebao odigrati još 20. ožujka, ali je zbog nekoliko igrača zaraženih koronavirusom odgođen.

Utakmica je bila unaprijed lišena neke veće natjecateljske neizvjesnosti jer se neovisno ishodu, poredak klubova u Ligi za ostanak ne bi mijenjao.

Domaći sastav je vodio cijelim tijekom utakmice, a najviše što su gosti uspjeli postići je jedno izjednačenje u početnim minutama utakmice (1:1). Već u drugoj polovici druge četvrtine Korčulani su stekli veću prednost (6:2). Početkom treće dionice i još malo višu (7:2), te je sastavu trenera Zorana Mustura ostalo samo rutinski privesti utakmicu kraju i poradi prestiža osvojiti tri boda.

Najbolji strijelac Korčulana, Tin Fabris u svom je stilu odigrao i ovu utakmicu, postigavši 4 pogotka čime je bio najbolji strijelac utakmice.