Regionalna liga / 8. ožujka 2024.

Tri poraza HR klubova

Nije baš najbolji ovo petak bio za hrvatske klubove u A1 ligi, na početku razigravanja za konačan poredak. Tri su hrvatska prvoligaša odigrali prve utakmice i sva tri napustili bazen poraženi.

U poretku od 1. do 4. mjesta, KPK je u Korčuli morala priznati primat Novobeogradskim Vukovima, (11:12). Utakmica je bila naglašeno izjednačena. Čak su tri četvrtine uostalom i bile u ‘egalu’, a samo je prvu dionicu klub iz Beograda dobio (3:4) i baš se to pokazalo dostatnim do kraja utakmice za pobjedu Vukova.

Ostala naša dva kluba koja su u petak navečer ušla u bazene, doživjeli su nešto uvjerljivije poraze. Medveščak je u Novom Sadu u poretku od 5. do 7. mjesta izgubio od Vojvodina, dok je OVK Split bio lošiji od Proletera u Zrenjaninu za poredak od 8. do 10. mjesta.

Vojvodina je pobijedila Medveščak 17:13, u utakmici s obiljem golova, posebno u prvoj četvrtini (7:3), ali i puno igrača koji su prijevremeno ili zbog treće osobne morali napustiti igru. Takvih je bilo ukupno čak 6, a od toga 4 u domaći redovima.

U Zrenjaninu je domaćin odnosno Proleter svladao OVK Split boljom igrom u drugoj polovici utakmice. Nakon dvije četvrtine je bilo 3:3. Sigurno da je na to utjecala i malobrojnost gostujućih igrača. Naime, OVK Split je u Zrenjanin stigao sa samo 11 igrača.