Regionalna liga, Seniori / 10. studenoga 2023.

Tri pobjede i jedan poraza HR klubova

Drugi dan zadarskog turnira A1 lige, skupine Zapad, vrlo sličan prijašnjem. Od četiri hrvatska kluba, tri su završila s pobjedama. Veselili se u Zadrani, Korčulani i Splićani.

Sjajna završnica Zadra 1952

Momčad domaćina turnira odigrala je prvu utakmicu dana, a ta je ujedno bila i najneizvjesnija. Zadar 1952 je slavio rezultatski minimalnu pobjedu, ali takve su nerijetko i najslađe, protiv sastava Cattara.

U prve dvije i pol četvrtine izjednačen vaterpolo, sve do 5:5 da bi potom u samo dvije minute Zadrani postigli tri gola i značajnije se ‘odlijepili’ do 8:5. Ipak, nije tada bio kraj. Cattaro je bio na redu, te su Kotorani s tri uzastopna gola poravnali na 8:8 točno šest minuta prije kraja. Kao na vrtuljku, red je došao iznova na domaćina. Pogađate, sada je Zadar 1952 napravio seriju 3-0, te poveo 11:8 tri i pol minute do kraja.

Cattaro je u preostalom vremenu uspio postići dva gola, ali za više nije bilo snage i(ili) vremena.

Nadmoćni Korčulani

Nakon Medveščaka dan ranije, ‘mjeru’ je Sloveniji uzeo i naš KPK. Još uvjerljivije. Momčad trenera Marjana Kosovića čak je 24 puta pogodila slovensku mrežu, ostavila jedinu nacionalnu vrstu u A1 ligi na zaostatku od 15 golova. Rekordna je bila treća četvrtina koju je KPK dobio čak 10:2. I da, baš svi igrači s iznimkom vratara, postigli su po barem jedan pogodak.

Nova pobjeda OVK Splita

Budva je najslabija momčad u A1 ligi, tako pokazuju rezultati i činjenica da su Budvani dosad u ukupno 12 utakmica ubilježili 11 poraza. Taj 11-ti je od našeg OVK Splita. Na koncu 6 golova razlike, s tim da je ključna bila treća četvrtina koju je momčad trenera Joška Krekovića dobila glatkih 4:0.

Primorac prejak za Medvjede

Jedna je zato momčad prejaka za konkurenciju u A1 ligi, skupina A ili Zapad. Kotorski Primorac je u 12. nastupu ubilježio i 12. pobjedu. Do sredine druge četvrtine je Medveščak još i držao ritam (4:4), a onda… Onda su krenuli Kotorani. Zadnje tri četvrtine je kumulativno Primorac dobio čak 15:1.