3. liga, Prvenstvo Hrvatske / 28. kolovoza 2021.

TREĆA HVL – Gusar prvak za 2021.

Momčad Gusara iz Svetog Filipa i Jakova pobjednik je Treće Hrvatske vaterpolske lige za godinu 2021. godinu! Sastav Gusara, pobjednik šibenske skupine, u svojem je bazenu u Svetom Filipu i Jakovu bio uvjerljiv protiv pobjednika riječke skupine, momčadi Lošinja 16:6 (5:0, 7:1, 2:3, 2:2).

Načelno, već je prva četvrtina razotkrila, a druga samo potvrdila konačnog pobjednika. Lošinjani su prvi gol postigli tek minutu i pol prije kraja druge četvrtine, a tada je već bilo 12:0 za Gusar. Gosti su bili i dodatno inferiorni što je trener Domenico Jureša imao na raspolaganju samo 11 igrača naspram domaćinov 13. U rotaciji to ipak nije malo. Gusar je bio i značajno pojačan s iskusnim igračima Solarisa, Eugenom Koprčinom, a nadasve Rokom Pelicarićem. Upravo je potonji postigao čak 12 od 16 Gusarovih pogodaka! Pelicarić je pridodao 1.