Olimpijske igre, Vijesti / 6. kolovoza 2021.

TOKIO 2020. – Srbija bolja od Španjolske

Finale Olimpijskih igara u Tokiju, u nedjelju, 8. kolovoza igrat će Srbija i Grčka. Olimpijski pobjednik iz Rio de Janeira tako ima prilika obraniti zlato u Japanu.

U drugom polufinalnom ogledu, u sjajnoj i vrlo neizvjesnoj utakmici, Srbija je pobijedila Španjolsku 10:9, a zadnji gol na utakmici postigao je srpski kapetan Filip Filipović samo 26 sekundi prije kraja.

Srbija je bolje otvorila, dobila prvu četvrtinu 2:0, da bi Furija preokrenula u drugoj na 5:4 i od tada vodila, nerijetko s 2 razlike sve do zadnje četvrtine. Bilo je 8:6 za Španjolsku manje od pet minuta do kraja, da bi Srbija izjednačila na 8:8 malo manje od dvije i pol minute do kraja. Španjolska je ponovo vodila (9:8), da bi prvo Mandić izjednačio minutu i 18 sekundi prije kraja, a onda je na scenu stupio i kapetan Filipović.