hr
Veličina fonta
Disleksija
Kontrast
A reprezentacija, Olimpijske igre / 22. srpnja 2021.

TOKIO 2020 – Sastavi skupine B

U objavi sastava s kojima će izbornici 12 momčadi u Tokiju u plov za vaterpolski Olimp, nakon skupine A, predstavljamo doista u najšturijim crtama zasad i skupinu B. Nama zanimljiviju jer je u njoj dakako hrvatski sastav. Kada govorimo o Barakudama, našu ćemo reprezentaciju nešto detaljnije predstaviti, s pokojim podatkom više, neposredno pred početak turnira, dan uoči utakmice Hrvatska – Kazahstan. 

SKUPINA B

HRVATSKA

1. Marko Bijač

2. Marko Macan

3. Loren Fatović

4. Luka Lončar

5. Maro Joković

6. Luka Bukić

7. Ante Vukičević

8. Andro Bušlje

9. Lovre Miloš

10. Josip Vrlić

11. Paulo Obradović

12. Xavi Garcia

13. Ivan Marcelić

Izbornik: Ivica Tucak

SRBIJA

1. Gojko Pijetlović

2. Dušan Mandić

3. Nikola Dedović

4. Sava Ranđelović

5. Strahinja Rašović

6. Duško Pijetlović

7. Đorđe Lazić

8. Milan Aleksić

9. Nikola Jakšić

10. Filip Filipović (kapetan)

11. Andrija Prlainović

12. Stefan Mitrović

13. Branislav Mitrović

Izbornik: Dejan Savić

CRNA GORA

1. Slaven Kandić

2. Draško Brguljan (kapetan)

3. Miroslav Perković

4. Marko Petković

5. Uroš Čučković

6. Vlado Popadić

7. Stefan Vidović

8. Aleksa Ukropina

9. Aleksandar Ivović

10. Vladan Spaić

11. Dušan Matković

12. Dušan Baničević

13. Petar Tešanović

Izbornik: Vladimir Gojković

ŠPANJOLSKA

1. Daniel Lopez

2. Alberto Munarriz

3. Alvaro Granados

4. Bernat Sanahuja

5. Miguel de Toro

6. Marc Larumbe

7. Martin Famera

8. Francisco Fernandez

9. Roger Tahull

10. Felipe Perrone (kapetan)

11. Blai Mallarach

12. Alejandro Bustos

13. Unai Aguirre

Izbornik: David Martin

AUSTRALIJA

1. Joel Dennerley

2. Richie Campbell

3. George Ford

4. Goran Tomašević

5. Nathan Power

6. Lachlan Edwards

7. Aidan Roach

8. Aaron Younger (kapetan)

9. Andrew Ford

10. Timothy Putt

11. Rhys Howden

12. Blake Edwards

13. Anthony Hrysanthos

Izbornik: Elvis Fatović

KAZAHSTAN

1. Madihan Mahmetov

2. Jevgenij Medvjedev

3. Danil Artjuh

4. Dušan Marković

5. Miras Aubakirov

6. Aleksej Smider

7. Murat Šakenov (kapetan)

8. Srđan Vuksanović

9. Rustam Ukumanov

10. Mihail Rudaj

11. Altaj Altajev

12. Stanislav Švedov

13. Pavel Lipilin

Izbornik: Nemanja Knežević