U19 reprezentacija / 20. srpnja 2024.

Talijanke su bile bolje

U 3. kolu međudržavnog turnira ženskih reprezentacija do 19 godina Pythia kup, u grčkom gradu Itei, naša je nacionalna vrsta ubilježila drugi poraz.

Nakon pobjede u 1. kolu nad Izraelom (10:8), te poraza u sljedećem od vrlo jake Mađarske (4:13), u subotu u rano poslijepodne po našem vremenu, Italija je bila bolja 13:10.

Načelno, suparnice su do pobjede došle u trećoj četvrtini. Naime, nakon polovice utakmice rezultatski smo bili skoro pa na početku – 5:5. Tada su Talijanke postigle četiri uzastopna pogotka za vodstvo 9:5. Uspjele su naše igračice smanjiti preko Ive Rožić i Magdalene Butić smanjiti na 9:7. Do kraja treće dionice je Italija povela 10:7, a početkom zadnje četvrtine i 11:8, a do kraja susreta je Italija održavala prednost od 2-4 pogotka.

Sljedeću utakmicu na turniru naše djevojke igraju protiv Nizozemske u nedjelju od 9.00 sati po hrvatskom vremenu.