Vijesti / 25. srpnja 2022.

SVJETSKA LIGA – Francuska pobijedila Crnu Goru u četvrtfinalu

Nakon ponedjeljka u Strasbourgu, poznati su polufinalni parovi završnog turnira Svjetske lige, a u njima će se sastati Italija – Španjolska, te Francuska – SAD.
Najneizvjesnija utakmica četvrtfinala bio je dvoboj SAD i Australije koju su Amerikanci uspjeli riješiti u svoju korist, s minimalnih 12:11. Ipak, najzanimljiviji rezultat četvrtzavršnice je pobjeda domaćina natjecanja Francuske nad braniteljem naslova, momčadi Crne Gore i to dosta uvjerljivo, 12:9. Koliko god ispadanje Crne Gore na prvo čitanje izgledalo iznenađujuće, to baš i nije tako. Primarno zbog snage francuske reprezentacije koja je ove godine u Svjetskoj ligi već imala nekoliko odličnih rezultata i pobjeda, poput one nad Španjolskom u preliminarnom dijelu Svjetske lige, u veljači ove godine (14:11). Podsjetimo, Francuska je suparnik Hrvatskoj u skupini Europskog prvenstva u Splitu (27. kolovoza – 10. rujna).

Crna Gora je nešto bolje startala, povela u prvoj četvrtini 3:1, da bi nakon druge četvrtine rezultat bio 5:5. Preostale dvije dionice Francuzi su bili daleko bolja momčad, nakon treće četvrtine su poveli 9:6, a kada su početkom zadnje dionice postigli gol za vodstvo 10:6 bilo je sasvim izgledno da će Francuzi do polufinala. Momčad u kojoj je naš Vjekoslav Kobešćak pomoćni trener izbornika Brizoa, u polufinalu ima za suparnika SAD. Ne bi bilo nikakvo iznenađenje ukoliko Francuska dođe i do finala.
U preostale dvije četvrtfinalne utakmice nije bilo veće neizvjesnosti.