Svjetski kup / 1. srpnja 2021.

SVJETSKA LIGA – Crnoj Gori zlato, Grcima bronca

U Tbiliiju je završeno posljednje nadmetanje seniorskih reprezentacija uoči Olimpijskih igara u Tokiju. Reprezentacija Crne Gore osvojila je zlatnu medalju pobijedivši u finalu završnog turnira Svjetske lige Amerikance s pogotkom razlike. Momčadi Crne Gore je ovo treće osvajanje Svjetske lige nakon Podgorice 2009. kada su u finalu bili bolji od Hrvatske, te 2018. godine u Budimpešti.

Najbolji pojedinac susreta bio j Aleksandar Ivović koji je postigao čak 5 pogodaka. Amerikanci su samo jednom uspjeli stići do izjednačenja (2:2 u drugoj četvrtini), dok su Crnogorci u dva navrata imali tri gola prednosti (6:3 i 8:5). Amerikanci su smanjili na 9:8 samo 39 sekundi prije kraja.

Talijani su s igračem manje u rotaciji zbog isključenja (brutalnost) centra Aicardija u polufinalu, što se dodatno osjetilo u njihovoj igri. Pobjednik je presuđen u trećoj četvrtini na koncu koje je Grčka imala prednost 9:6.

Prvi hrvatski suparnik na Igrama u Tokiju, momčad Kazahstana izgubila je vrlo uvjerljivo od Japana u utakmici za peto mjesto na završnom turniru.