Euro kup / 23. ožujka 2024.

Superiorno Primorje EB u četvrtfinalu

Riječani su ‘protutnjali’ Tbilisijem! Primorje EB je u uzvratu četvrtfinala Eurokupa izrazito uvjerljivo svladalo domaćeg predstavnika, gruzijskog prvaka Dinamo 20:15, te se plasiralo u osminu finala. Podsjetimo, u prvoj utakmici u Rijeci bilo je 8:7 za Primorje EB.

Riječani su cijelo vrijeme bili daleko bolji suparnik, u konačnici domaćin je samo kratko i na početku vodio (3:2). Riječani su suparnika svladali osim ubojitim napadom, posebno s igračem više…, ujedno i s obranom koja je ‘izluđivala’ domaćina. S brojčanom je prednosti Dinamo postigao tek 3 gola iz 13 takvih napada

Rezultatski prvo veće odvajanje primorjaša bilježimo još početkom druge četvrtine kada je sastav iz Rijeke poveo 7:4 i 8:5. Dva do tri gola prednosti održavali su Hinićevi učenici do druge polovice treće dionice, posebno zadnje minute te četvrtine kada je Primorje EB s dva gola (Nike Čubranića iz peterca, te Kas Te Riele s vanjske pozicije) povelo 15:10. Početak potpunog raspleta iako realno neke velikog zapleta nije ni bilo.

Početkom zadnje dionice golom Darka Brguljana za 16:10, primorjaši su samo potvrdili prolazak u četvrtfinale.

Zadnja je četvrtina pak obilovala ne samo osobnim pogreškama već petercima. Skoro pa je svaki prekršaj bio ujedno i kazneni udarac. Samo u zadnjoj četvrtini čak 7 peteraca! Ipak, ono najbitnije – Primorje EB je u četvrtfinalu!