Regionalna liga / 5. travnja 2024.

Sunčani izgubili u Šumadiji

U utakmici 3. kola poretka od 6. do 8. mjesta, Radnički je u svojem bazenu u Kragujevcu minimalno svladao šibenski Solaris. Baš kao što su minimalno poraženi u Šibeniku proteklog tjedna.

Domaćin je bio bolji cijelim tijekom susreta, pa tako Solaris nije niti jednom vodio. Šibenčani su uspjeli tek u tri navrata poravnati (1:1 i 2:2 u prvoj, te 6:6 u trećoj četvrtini). U zadnjih osam minuta je domaćin ušao s prednošću tri gola (10:7) što je i inače bila najveća prednost na utakmici. Solaris je ipak uspio nakon tri minute igre u zadnjoj dionici smanjiti zaostatak (10:9). Umjesto novog izjednačenja, nakon dva pokušaja Duje Akrapa i jednog, centra Domagoja Bulata, domaćin je malo više od dvije minute do kraja poveo 11:9 i održavao tu prednost sve do pogotka Roka Pelicarića za novo smanjenje, 11:10. No, to se dogodilo samo 20-ak sekundi do kraja susreta, tako da je domaćin gotovo pa do samog kraja imao priliku zadržati loptu, a time i sačuvati pobjedu.
Vrlo važno, Solaris je ovu utakmicu odigrao bez kapetan, svojeg najboljeg igrača i strijelca, Antonija Petković.

Sljedeća utakmica Premier lige, poretka od 6. do 8. mjesta odigrat će se u ponedjeljak kada će Radnički ugostiti riječko Primorje EB.