Seniorke / 28. kolovoza 2022.

SPLIT 2022. – Kolosalne Hrvatice pobijedile Njemačku

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija ostvarila je prvu, izvanredno važnu pobjedu na Europskom prvenstvu u Splitu. Slavljem nad Njemačkom 15:8, Hrvatska je na korak do ulaska u četvrtfinale! Sada im naime, točnije u srijedu, valja potvrditi ovaj trijumf punim učinkom i protiv Rumunjske. Time bi osigurale 4. mjesto u skupini, a to onda znači i četvrtfinale odnosno najveći uspjeh hrvatskog seniorskog ženskog vaterpola na europskim prvenstvima.

Od prve minute je u bazenu postojala samo Hrvatska. Od kontre za 1:0 koju je isplivala Emmi Miljković i najavila svoju senzacionalnu večer s čak 6 golova.

Odradili smo prvu važnu utakmicu, onu za koju smo se uostalom posebno i pripremali zadnjih mjesec dana. Odradili smo dogovoreno, obrana čvrsta, napad dugački, te pucati u zadnjim sekundama. I.. to je to

– ozarenog će lica najbolja igračica utakmice, Emmi Miljković.

Uistinu, sve je jako dobro funkcioniralo u igri Hrvatske. Njemačka je samo jednom uspjela izjednačiti (1:1), a ubrzo nakon toga je bilo 5:1 za Hrvatsku. Prvi obrambeni blok sjajan, stalna prijetnja u napadu kontrama, zaustavljena njemačka desna strana, ljevakinja Vosseberg koja je Rumunjskoj dala 7 golova, Hrvatskoj tek 2. Zanemarimo li manje opuštanje tijekom treće četvrtine kada je Njemačka postigla tri uzastopna pogotka, Hrvatska je potpuno zasjenila suparnice. Uostalom, i ta tri uzastopna njemačka gol nisu baš bila toliko opasna jer njima su Njemice samo smanjile zaostatak s 11:3 na 11:6.

Uspjeli smo zaustaviti njihovu najbolju igračicu, ljevakinju što se moglo vidjeti. Ono što je isto vrlo važno je činjenica kako smo imali odgovor na njihovu agresivnu igru.  Imale smo mali pad u igri tijekom treće četvrtine, ali nismo sumnjali u sebe te smo izvukli ovu pobjedu. Bravo za sve cure, atmosfera u ekipi je odlična, nikad bolja. Moram se zahvaliti publici što je došla u ovolikom broju. Prevladavala je mala trema na početku, ali istovremeno i užitak. Pred nama je dan odmora koji treba jako dobro iskoristiti. Slijedi Rumunjska, naša druga najvažnija utakmica koju trebamo dobiti potvrditi četvrtfinale. Nadam se da će Spaladium arena i dalje biti ovako popunjena, da će nas bodriti, dati nam vjetar u leda, te biti naš igrač više